| Brand | Apple |
| Model | Apple iMac (Late 2024) |
| Processor Brand | Apple |
| Generation | Not Applicable |
| Processor Model | M4 Chip |
| Display Size | 24 Inch |
| Display Type. | 4.5K Retina Display |
| Display Resolution (Pixels) | 4480×2520 |
| Touch Screen. | No |
| RAM | 16GB |
| Hard Disk Drive (HDD) | No |
| Solid-State Drive (SSD) | 256GB |
| Optical Drive | No |
| Graphics Chipset | Apple 8-Core GPU |
| Graphics Memory | Shared |
| WiFi | Wi-Fi 6E (802.11ax) with MU-MIMO Support |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Speaker (Built-in) | Yes |
| WebCam | FHD WebCam |
| Keyboard | Magic Keyboard |
| Mouse | Magic Mouse |
| Operating System | macOS |
| Weight (Kg) | 4.42 kg |
| Color | Silver |
| Warranty Details | 1 Year (Box Mandatory While Claiming) |
Home›Shop›Desktop PC›All In One›Apple ALL IN ONE›Apple iMac (Late 2024) Apple M4 Chip 16GB RAM, 256GB SSD Silver All in One PC (Magic Keyboard, Magic Mouse)


