| Brand | Acer |
| Model | Acer eMachines AC650 |
| Series | eMachines |
| PSU Category | Full Modular |
| Type | ATX 12V |
| Maximum Power | 650 Watt |
| Fan Size | 120mm |
| Lighting Effect | No |
| Efficiency Rating | 80 Plus Bronze |
| Form Factor | ATX |
| Weight (Kg) | 2 kg |
| Color | Black |
| Warranty Details | 5 Year |
Acer eMachines AC650 650W Full Modular 80 Plus Bronze Certified Black Power Supply
Quick Overview
- PSU Category – Full Modular
- Type – ATX 12V
- Maximum Power – 650 Watt
- Efficiency – Unmentioned
- Efficiency Rating – 80 Plus Bronze
- Protection – OVP, UVP, SCP, OLP
- Color – Black
- Warranty – 5 Year
6,100৳
Buy Now Compare
