| Brand | Tenda |
| Model | Tenda A9 |
| Network Standards | IEEE802.11b,IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Data Transfer Rates | 300 Mbps |
| Outdoor Range | Up to 1500 sq. ft. |
| Band | Single |
| Number of WAN Port | No |
| Number of LAN Port | No |
| Bluetooth | No |
| Antenna (Type & Qty) | 2 x External Antenna |
| Power Method | 16dBm |
| Max. Power Consumption | 3.8W |
| Mounting | Yes |
| Color | White |
| Dimensions | 111 x 56 x 47.7mm |
| Warranty Details | 1 year |
Home›Shop›Network & Router›Wireless Range Extender›Tenda A9 Wireless N300 Universal Range Extender (2x3dBi Fixed Antenna)


