| Brand | Lenovo |
| Form Factor | Small Tower |
| Model | Lenovo ThinkCentre Neo 50s Gen 4 SFF |
| Processor Brand | Intel |
| Generation | 12th |
| Processor Model | Core i5 12500 |
| CPU Cache | 18MB |
| Chipset | Intel B660 |
| RAM | 8GB |
| RAM Type | DDR4 |
| Hard Disk Drive (HDD) | No |
| Solid-State Drive (SSD) | 512GB |
| Optical Drive | No |
| Graphics Chipset | Intel UHD Graphics 770 |
| Graphics Memory | Shared |
| Speaker (Built-in) | Yes |
| Monitor | No Monitor |
| Keyboard | USB Keyboard |
| Mouse | USB Mouse |
| Power Supply | 180W |
| Operating System | Free-Dos |
| Weight | 4.5 kg |
| Body Color | Raven Black |
| Warranty Details | 3 Year (Box Mandatory While Claiming) |
Lenovo ThinkCentre Neo 50s Gen 4 SFF 12th Gen Intel Core i5 12500 8GB RAM, 512GB SSD Raven Black Small Tower Brand PC
Quick Overview
- Form Factor: Small Tower
- Processor Type: Core i5
- Processor Max Turbo Frequency: 4.60GHz
- RAM: 8GB
- Hard Disk Drive (HDD): No
- Solid-State Drive (SSD): 512GB
- Graphics Memory: Shared
66,000৳
Compare


