| Brand | Wiwu |
| Model | Wiwu Geek PC700 3 in 1 |
| Type | Car Charger |
| Interface(s) | USB & USB Type-C |
| USB Quantity | 3 |
| Input Power | DC 12-24V |
| Output Power | USB-C1: 5V=3A/ 9V=3A/ 12V=2.5A 30W (Max), USB Output: 5V=3A/ 9V=3A/ 12V=2.5A 30W (Max), USB-C2: 5V=3A/ 9V=2.22A/ 12V=1.67A 30W (Max) |
| Transmitted Power | 90W |
| Color | Black |
| Dimension | 31 x 42 x 74mm |
| Package Content | Wiwu PC700 Car Charger, User Manual |
| Warranty Details | 6 Month (Warranty must be claimed with original box & all accessories) |
Wiwu Geek PC700 3 in 1 90W 3 Ports Black Car Charger (2xUSB-C & 1xUSB-A)
Quick Overview
- Type – Car Charger
- Transmitted Power – 90W
- Color – Black
1,550৳
Compare


