| Model | PC G543 |
| Processor Generation | 13th |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Core i5 |
| Processor Model | Core i5 13400 |
| Cooler | Bundled with Processor |
| Motherboard Brand | Asus |
| Motherboard | Asus Pro B660M-C D4-CSM |
| Chipset | Intel B660 |
| Graphics | MSI GeForce GTX 1650 D6 VENTUS XS OCV3 |
| Graphics Memory | 4GB |
| Graphics Memory Type | GDDR6 |
| RAM | 16GB |
| RAM Type | DDR4 |
| SSD | 512GB |
| Hard Disk Drive (HDD) | No |
| Power Supply | Thermaltake Litepower 550W Non Modular Power Supply #PS-LTP-0550NPCNEU-2 / PS-LTP-0550NPCNEE-2 |
| Casing | Value Top VT-B701 Mini Tower Micro-ATX (Tempered Glass Side Window) Black Gaming Desktop Casing |
| Keyboard | No |
| Mouse | No |
| Monitor Brand & Size | No |
| Mouse Pad | No |
| Operating System | Free-Dos |
PC G543, 13th Gen Intel Core i5 13400 16GB (2x 8GB) RAM Gaming Desktop
Quick Overview
- Hard Disk Drive (HDD): No
- Processor Model – Core i5 13400
- RAM: 16GB
- Monitor Brand & Size: No
- SSD: 512GB
80,000৳
Compare
