| Brand | Apple |
| Model | Apple iMac (Late 2023) |
| Processor Brand | Apple |
| Generation | Not Applicable |
| Processor Model | Apple M3 Chip |
| Display Size | 24 Inch |
| Display Type. | 4.5K Retina Display |
| Display Resolution (Pixels) | 4480 x 2520 |
| Touch Screen. | No |
| RAM | 8GB |
| RAM Type | Unmentioned |
| Hard Disk Drive (HDD) | No |
| Solid-State Drive (SSD) | 256GB |
| Optical Drive | No |
| Graphics Chipset | Apple 8-Core GPU |
| Graphics Memory | Shared |
| WiFi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Speaker (Built-in) | Yes |
| WebCam | FHD Webcam |
| Keyboard | Magic Keyboard with Touch ID |
| Mouse | Magic Mouse |
| Operating System | macOS |
| Weight (Kg) | 4.42 kg |
| Color | Green |
| Warranty Details | 1 Year (Box Mandatory While Claiming) |
Apple iMac (Late 2023) Apple M3 Chip 8GB RAM, 256GB SSD 24 Inch 4.5K Retina Display Green All in One PC
Quick Overview
- Display Size: 24 Inch
- Display Resolution (Pixels) – 4480 x 2520
- RAM: 8GB
- Hard Disk Drive (HDD): No
- Solid-State Drive (SSD): 256GB
- Graphics Memory: Shared
240,000৳
Compare



