| Brand | Dell |
| Form Factor | Tower |
| Model | Dell OptiPlex 7010 |
| Processor Brand | Intel |
| Generation | 13th |
| Processor Model | Core i5 13500 |
| CPU Cache | 24MB |
| Chipset | Intel Q670 |
| RAM | 8GB |
| RAM Type | DDR4 |
| Hard Disk Drive (HDD) | No |
| Solid-State Drive (SSD) | 256GB |
| Optical Drive | DVD RW |
| Graphics Chipset | Intel UHD Graphics 770 |
| Graphics Memory | Shared |
| WiFi | No |
| Bluetooth | No |
| Speaker (Built-in) | No |
| Monitor | No Monitor |
| Keyboard | USB Keyboard |
| Mouse | USB Mouse |
| Power Supply | 180W |
| Operating System | Free-Dos |
| Weight | 6.52 kg |
| Body Color | Black |
| Warranty Details | 3 Year (Box Mandatory While Claiming) |
Dell OptiPlex 7010 13th Gen Intel Core i5 13500 8GB RAM DDR4 256GB SSD Black Tower Brand PC
Quick Overview
- Form Factor – Tower
- Processor Type – Core i5
- Processor Max Turbo Frequency – 4.80GHz
- RAM – 8GB
- Hard Disk Drive (HDD) – No
- Solid-State Drive (SSD) – 256GB
- Graphics Memory – Shared
79,000৳
Compare


